Перейти до вмісту

Заславська Ольга Олександрівна

Посада: завідувачка кафедри
Науковий ступінь: кандидатка політичних наук
Вчене звання: доцентка
Викладає дисципліни: Загальна теорія політики, Політична журналістика та політична інформація, Вибори та виборчі системи, Політичний менеджмент і маркетинг, Теорія політичних систем, Політична культура, Соціологія, Громадянське суспільство, Political Science.

СV

Відповідність ліцензійним умовам

Контактна інформація

E-mail: zaslavskaol@khmnu.edu.uazaslavskaya_olga@ukr.net

Профілі:

Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=Px–OOIAAAAJ&hl=uk

ORCID ID: https://orcid.org/0000-0003-1608-1530

Освіта

1999 — 2004

Хмельницький державний університет

Факультет міжнародних відносин

Спеціальність: міжнародна інформація

Кваліфікація: міжнародник-аналітик, перекладач

2004 — 2007

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Навчання в аспірантурі за спеціальністю 23.00.03 «Політична культура та ідеологія» та захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук.

Тема дисертації: «Засоби масової інформації як інструмент моделювання політичної свідомості у виборчій кампанії (на матеріалах президентських і парламентських виборів 2004-2006 рр.)».

Кваліфікації

Науковий ступінь: кандидатка політичних наук

Вчене звання: доцентка

Досвід роботи

2008 — 2010

Хмельницький національний університет

Викладач кафедри філософії і політології

2010 — 2011

Хмельницький національний університет

Старший викладач кафедри філософії і політології

2011 — 2021

Хмельницький національний університет

Доцент кафедри філософії і політології

2017 — 2021

Хмельницький національний університет

Керівник секції політології кафедри філософії і політології

2021 — 2022

Хмельницький національний університет

Доцент кафедри міжнародної комунікації та політології

2022 — теперешній час

Завідувач кафедри міжнародної комунікації та політології

Професійні досягнення

Керівниця проєктної групи з підготовки ліцензійної справи на розширення провадження освітньої діяльності на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю «Політологія» в Хмельницькому національному університеті.

Розробниця освітньої програми та навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю «Політологія» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.

Членкиня проєктної групи розробки освітньої програми підготовки фахівців за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.

Експертка з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Членкиня оргкомітету всеукраїнської науково-практичної конференції «Суспільство, держава і церква у спектрі міждисциплінарних досліджень» (м. Хмельницький, 2016 р.).

Членкиня оргкомітету міжнародної науково-практичної конференції «Суспільство, держава і церква у спектрі міждисциплінарних досліджень» (м. Хмельницький, 2018 р.).

Членкиня оргкомітету всеукраїнської науково-практичної конференції «Духовність в сучасному суспільстві: державотворчі та освітні виміри» (Хмельницький, 2020 р.).

Співорганізаторка круглого столу «Нові форми взаємовідносин держави і церкви у контексті розбудови громадянського суспільства в Україні» (смт. Меджибіж, 2016 р.).

Співорганізаторка круглого столу «Цінності релігійні та політичні перед викликами сьогодення» (м.Старокостянтинів, 2018 р.).

Керівниця постійно діючих студентських наукових гуртків «Соціально-політичні студії» та «Політичні проблеми міжнародних відносин» у Хмельницькому національному університеті.

Лекторка в рамах серії міжнародних вебінарів «Georgian and Ukrainian Perspectives», організованих Європейським університетом (м. Тбілісі, Грузія) та Хмельницьким національним університетом (м. Хмельницький, Україна) на теми: – «Political communication in the contex of sociocultural approach» (18.10.2021); – «Political Culture as a component of civil society. The Civic Culture» (20.10.2021); – «The political system of society. Particularities of the political system of Ukraine» (22.10.2021).

Офіційна дискусантка вебінару «War as a doping for the development of illicit trade. The case of Ukrain» (Війна як допінг для розвитку незаконної торгівлі. Кейс України) в рамах COST Action «Globalization, Illicit Trade, Sustainability and Security» (GLITSS) (07.04.2023).

Співзасновниця та членкиня професійного об’єднання «Українська асоціація політологів та фахівців у сфері міжнародних відносин», метою якого є захист трудових, професійних, громадсько-політичних та інших прав та інтересів своїх членів; сприяння розвитку і поширенню політичних наук шляхом налагодження співробітництва вчених різних країн, стимулювання наукових досліджень у цій галузі в міжнародних масштабах.

Співорганізаторка та активна учасниця Школи молодого політика у м. Хмельницькому, яка дає можливість отримати знання у сфері політики, розвинути свої лідерські якості, навчитися працювати у команді і отримати необхідні знання для активної участі в політичному житті міста та держави. Мета проекту – сприяння політичній соціалізації і професійній орієнтації старшокласників і студентів через їх залучення до обговорення проблем політики, а також формування активістського типу політичної культури.

Співорганізаторка «Клубу політичного кіно» для молоді м. Хмельницького.

Членкиня редколегії науково-популярного журналу «Людина. Суспільство. Держава».

Наукова консультантка філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «регіональна дирекція UA: ПОДІЛЛЯ».

Експертка програм та проєктів соціально-політичного спрямування телеканалу «UA: ПОДІЛЛЯ», зокрема, прямоефірної інтерактивної програми «Тема дня» та суспільно-політичного проєкту «Виборчий округ».

Підвищення кваліфікації

Підвищення кваліфікації за програмою «Проектування освітніх програм в контексті стандартів вищої освіти» Центру підвищення кваліфікації та післядипломної освіти Хмельницького національного університету (м.Хмельницький, лютий-травень 2018 р.).

Підвищення кваліфікації без відриву від виробництва на кафедрі соціології, соціального забезпечення та місцевого самоврядування Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича 6.02.2020-5.07.2020 за темою «Удосконалення педагогічної майстерності та розвиток професійних компетентностей викладачів соціально-політичних дисциплін». Обсяг – 180 год. (6 кредитів). Наказ ХНУ №43-КП. Довідка про стажування № 02/15-1837 від 14.09.2020.

Підвищення кваліфікації за програмою «Педагогічна майстерність» Центру підвищення кваліфікації та післядипломної освіти Хмельницького національного університету 3.02.2020-29.05.2020 року. Обсяг – 30 год. (1 кредит). Сертифікат №20/062 від 7.07.2020.

Підвищення кваліфікації за програмою «Ресурси та методи проведення навчальних занять on-line в умовах карантину» (ХНУ, 2020-2021 рр.).

Участь у тренінгах та семінарах

Участь у Форумі активних громадян, під час якого громадяни та представники місцевої влади були залучені до діалогу та спільної роботи над вирішенням проблем, що існують у місті (м. Хмельницький, 2017 р.).

Участь у тренінгу «Судова реформа: як громадськості впливати на місцях» (м. Хмельницький, 2018 р.).

Участь у тренінгу «Рівноправне партнерство чоловіків та жінок для демократичного розвитку країни» в рамках ініціативи MALE (Альянс рівноправного партнерства чоловіків та жінок) (м. Хмельницький, 2018 р.).

Участь у Форумі активних громадян «Integrity&Unity», організованого USAID/ENGAGE і Pact (м. Київ, 2018 р.).

Участь у Марафоні з політичних реформ «Роль громадян у політичних реформах», організованого USAID та NDI (м. Хмельницький, 2018 р.).

Участь у тренінгу «Як залучити кошти для проектів ГО?», організованого Українським представництвом Transparency International в рамках програми «Розвиток потенціалу громадських організацій» (м.Хмельницький, 2019 р.).

Участь у регіональній конференції «Євроінтеграція: сила можливостей», організованої Офісом віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (м. Хмельницький, 2019 р.).

Участь у Форумі з комунікацій для соціальних та поведінкових змін SHKALA (м. Київ, 2019 р.).

Участь у публічних форумах «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами» (м. Рівне, м.Харків, 2020 р.).

Участь у публічних обговореннях «Всеукраїнський референдум: відкритий діалог з громадянами» (онлайн, 2020р.).

Участь у Форумі з комунікацій для соціальних та поведінкових змін SHKALA 2021 (онлайн, 2021 р.).

Навчання за методологією BRIDGE на тему: «Виборчі системи», організоване Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) (10-12 березня 2021 р.).

Навчання на сертифікованому курсі з комунікативних навичок ідентифікації та нейтралізації ІПСО «Сучасні ІПСО: зброя комунікації» від Освітнього центру Верховної Ради України (7 березня – 25 квітня 2023 р.).

Професійні інтереси

До сфери професійних інтересів входять: політична комунікативістика; політична участь, політична культура та політична свідомість; вибори та виборчий процес; проблеми формування громадянського суспільства в Україні; політичний маркетинг та менеджмент; Government Relations і лобізм.

Знання мов

Українська – рідна, вільно

Англійська – вільно