Перейти до вмісту

Виїзне заняття з дисципліни “Історія зарубіжних політичних вчень та політичної думки України” із залученням професіоналів-практиків

3 квітня відбулося виїзне заняття з дисципліни “Історія зарубіжних політичних вчень та політичної думки України” (викл. Олеся Посвістак) із залученням професіоналів-практиків. Тема заняття: “Українська політична думка в добу визвольних змагань XVIIІ століття”. Захід відбувся з нагоди 315-річчявід дня укладення першої української Конституції “Договору і Постановлення Прав і вільностей Війська Запорозького”, відомої також як “Конституція гетьманаПилипа Орлика” або “Бендерська конституція”.

Перша заступниця начальника обласної військової адміністрації (ОВА) Оксана Вжешневська розповіла про історичні аспекти формування української державності. Вона провела важливі паралелі між історичними подіями та сучасними викликами, з якими стикається Україна та наголосила на важливості розподілу влади як основи демократичного суспільства, згадуючи історичні приклади обмеження гетьманської влади та формування незалежних гілок влади.

Начальник відділу публікаційної та науково-видавничої роботи Державного архіву Хмельницької області, кандидат історичних наук Юрій Олійникдетально розповів про складний процес розробки Конституції, узгодження її статей, а також про розмежування владних повноважень. Він наголосив на важливості історичного контексту, який вплинув на формування основних принципів Конституції.

Загалом, виїзне заняття дозволило контекстуалізувати вивчення “Конституції Пилипа Орлика” в реальному історичному та політичному просторі. Це сприяє глибшому розумінню причинно-наслідкових зв’язків та історичної обумовленості політичних ідей.

ukUkrainian
Перейти до вмісту