Виробнича практика політологів у органах державної влади та місцевого самоврядування

Важливою складовою підготовки майбутніх політологів є виробнича практика в органах державної влади та місцевого самоврядування. Метою практики є вивчення досвіду та специфіки діяльності органів влади, оволодіння студентами сучасними методами організації управлінських процесів; формування в майбутніх фахівців практичних навичок управлінської діяльності.

Цьогоріч здобувачі вищої освіти ближче знайомляться з роботою Хмельницької міської ради та Хмельницької обласної військової адміністрації, зокрема, управління молоді, фізичної культури і спорту та департаменту освіти і науки.

Під час практики політологи вивчають організаційну структуру органу державної влади або виконавчого органу місцевої ради та особливості їх функціонування; визначають специфіку його управлінської діяльності; знайомляться із нормативно-правовими актами, що визначають статус та повноваження посадових осіб бази практики; вивчають службові обов’язки посадових осіб; знайомляться з порядком оформлення документів, що відносяться до компетенції працівників установи – бази практики; вивчають досвід діяльності органу влади в сфері його взаємодії з інститутами громадянського суспільства тощо.

Загалом, підготовка здобувачів вищої освіти спеціальності “Політологія” спрямована на оптимальне поєднання теорії з практикою, що у результаті дає можливість формувати фахівців нового покоління, еліту української нації.