Студенти-політологи долучилися до онлайн-зустрічі із директоркою Центру інформації та документації НАТО в Україні

6 квітня 2021 року студенти Хмельницького національного університету долучилися до онлайн-зустрічі із директоркою Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінетою Кляйне, яка була організована NATO Liaison Office in Ukraine. Тема зустрічі, що відбулась англійською мовою у режимі Q&A – діяльність Альянсу та вектори співпраці з Україною.

Під час зустрічі спікерка розповіла про історію Альянсу та передумови його утворення, основні принципи роботи й специфіку процесу прийняття рішень Альянсу, а також презентувала діяльність Центру інформації та документації НАТО в Україні, зокрема, щодо інформування громадян про напрямки діяльності Альянсу, цінностей, що сповідують його члени, співробітництва з партнерами тощо. Також здобувачі вищої освіти почули детальну розповідь про власний досвід роботи Вінети Кляйне в структурах Альянсу, зокрема, у сфері публічної дипломатії та стратегічних комунікацій. Спікерка акцентувала на важливості активного використання інформаційних технологій та онлайн-комунікацій як адаптаційних в умовах обмеженості особистих зустрічей.

Слухачі активно долучилися до дискусії та поставили низку питань. Зокрема, почули відповіді щодо перспектив України у співпраці з НАТО в різних сферах, діяльності організації у сфері захисту кіберпростору тощо.

Значну активність під час зустрічі продемонстрували студенти-політологи ХНУ, які у повному складі були присутні на заході та поставили спікерці чимало актуальних запитань. Звучали запитання щодо перспектив членства України в НАТО, шляхів протидії Альянсу загрозам з боку Російської Федерації та інші. Зокрема, студент 1-го курсу спеціальності «Політологія» Михайло Макінян поцікавився, у які терміни Україна має шанс отримати ПДЧ в НАТО, яке ставлення Альянсу до провокацій Росії на кордоні з Україною, на яку підтримку можуть розраховувати ЗСУ від союзників по НАТО.

Дякуємо Вінеті Кляйне за розгорнуті й щирі відповіді та окреслення тих напрямків роботи, які неодмінно має виконати Україна.

Кафедра міжнародної комунікації та політології