Перейти до вмісту

“Гендерна (не)рівність: від стереотипів до можливостей”: успішний досвід та напрацюва дієвих інструментів для змін

Студенти та викладачі кафедри зяли участь у заході, ініційованому Хмельницьким національним університетом, проведеному спільно з гендерною комісією ХНУ та ГО «Прогресильні» “Гендерна (не)рівність: від стереотипів до можливостей”.

З привітальним словом виступив ректор університету Сергій Матюх. Він наголосив на актуальності та значущості обговорення питань гендерної рівності в сучасному суспільстві загалом і в університетському середовищі зокрема та розповів про зусилля університету у створенні рівних можливостей для всіх студентів/студенток та співробітників/співробітниць. Також згадав про існуючі програми, ініціативи та плани університету на майбутнє.

Віолета Лабазюк, голова Хмельницької обласної ради, поділилася власним досвідом як жінка-лідерка та розповіла про виклики і можливості, з якими їй доводилося стикатися на своєму шляху. Її виступ був спрямований на заохочення інших жінок бути активними, впевненими у своїх силах та не боятися брати на себе відповідальність. Крім того, розповіла про співпрацю Хмельницької обласної ради з міжнародними організаціями у сфері гендерної рівності.

Засновник ГО Прогресильні Богдан Ференс наголосив на необхідності підтримки жіночого лідерства та закцентування саме на “прогресильному” лідерстві, яке допомагає зосередитися на найкращих практиках управління. Пан Богдан детальніше розповів про співпрацю з європейськими партнерами щодо практичних кроків до забезпечення гендерної рівності.

Катерина Скиба, проректорка, очільниця комісії ХНУ з гендерних питань детально розповіла про просування політики гендерної рівності в Хмельницькому національному університеті. Вона поділилася інформацією про проєкт 3R SheLeader, який фінансується Британською Радою та спрямований на просування гендерної рівності у вищій освіті. Проєкт передбачає подолання ключових бар’єрів для жінок, розвиток лідерських навичок, сприяння міжнародній співпраці між Великою Британією та Україною, а також створення довгострокових змін у системі освіти для забезпечення гендерної рівності. У межах проєкту 3R SheLeader особлива увага приділяється вивченню та обміну практиками гендерної рівності, підвищенню обізнаності та створенню мереж для жіночого лідерства, залученню чоловіків як союзників у досягненні рівноправ’я та розробці політик, що сприяють гендерній рівності в академічному середовищі. Також Катерина Миколаївна анонсувала активності в межах проєкту.

Дарія Лебідь, студентка-політологиня та голова Студентської ради ХНУ, поділилася своїм баченням прогресивного лідерства, наголошуючи, що справжнє лідерство не залежить від гендеру, а визначається компетентністю, баченням та здатністю об’єднувати людей навколо спільної мети. Вона також розповіла про свій власний досвід на посаді голови Студентської ради, демонструючи, як можна ефективно лідерувати та впроваджувати позитивні зміни в університетському середовищі, долаючи можливі стереотипи.

Насамкінець учасники зустрічі обговорили результати опитування, подискутували з експертами/експертками та разом напрацювали дієві інструменти для змін.

ukUkrainian
Перейти до вмісту